Uruchomienie pliku instalacyjnego

Link do pliku instalacyjnego przesłany zostanie na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

W otrzymanej wiadomości wystarczy w niego kliknąć, co spowoduje automatyczne uruchomienie przeglądarki internetowej i białej strony informacyjnej z napisem „Pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie za kilka sekund”.

Kolejne kroki zależą od używanej na Twoim komputerze przeglądarki internetowej. I tak:

Przeglądarka Chrome

Po kilku sekundach, w lewym dolnym rogu, pojawi się ikona pobieranego pliku. Poczekaj do zakończenia pobierania, kliknij na ikonkę menu kontekstowego i wybierz „Otwórz”.

Pobieranie programu księgowego w przeglądarce Chrome

Przeglądarka Edge

Tu pojawi się u dołu pasek z pytaniem o dalsze działania w stosunku do pobranego pliku. Wybierz „Uruchom”.

Pobieranie pliku instalacyjnego programu do księgowości w przeglądarce Edge

Przeglądarka Firefox

W tym przypadku ukaże się okienko z zapytaniem o zapisanie pliku. Wybierz przycisk „Zapisz plik”, a w kolejnym okienku wskaż miejsce zapisu (np. Pulpit). Miejsce zapisu nie ma znaczenia, ważne żeby wiedzieć gdzie się zapisało. Udaj się tam i uruchom plik setup.exe poprzez jego dwukrotne kliknięcie.

Pobieranie pliku instalacji programu księgowego przeglądarka Firefox

Przeglądarka Opera

Ta przeglądarka od razu otwiera okienko zapisu pliku, a jako lokalizację proponuje systemowy folder „Pobrane”. Możesz się na to zgodzić, lub wskazać inne miejsce. Po zapisaniu pliku odszukaj go i uruchom, poprzez dwukrotne kliknięcie.

Przeglądarka Opera i pobieranie instalacji oprogramowania księgowego

Poskromienie nadgorliwości Windows Defender

Po uruchomieniu pliku instalatora setup.exe, prawdopodobnym jest pojawienie się okna przestrzegającego przed instalacją „nierozpoznanej aplikacji”. W przypadku zablokowania instalacji przez stróża systemu Windows, należy kliknąć „Więcej informacji”, a następnie przycisk „Uruchom mimo to”.

Ochrona Windows Defender

Instalacja wymaganych składników

Po uruchomieniu instalacji programu Krawiec, nastąpi sprawdzenie, czy w systemie Windows dostępne są wymagane składniki, takie jak odpowiednia wersja środowiska .NET Framework, czy baza danych.

W przypadku ich braku, rozpocznie się automatyczna, bezpłatna instalacja ze stron Microsoftu. Poniżej przykładowy przebieg procesu instalacji brakującego silnika bazy danych. Instalacja jest prosta i wymaga dosłownie kilku kliknięć myszką.

Instalacja bazy danych dla programu księgowego krok 1
Instalacja bazy danych dla programu księgowego krok 2

Instalacja ukończona pomyślnie

Po zakończeniu instalacji, menu Start oraz Pulpit zyska ikonkę uruchamiającą programu Krawiec.

Logo programów księgowych Krawiec

W przypadku instalacji programu do pełnej księgowości Krawiec FK, podczas jego pierwszego uruchomienia, następuje wskazanie folderu roboczego dla programu.