Uruchomienie pliku instalacyjnego

Link do pliku instalacyjnego przesłany zostanie na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

W otrzymanej wiadomości wystarczy w niego kliknąć, co spowoduje automatyczne uruchomienie przeglądarki internetowej i białej strony informacyjnej z napisem „Pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie za kilka sekund”.

Kolejne kroki zależą od używanej na Twoim komputerze przeglądarki internetowej. I tak:

Przeglądarka Chrome

Po kilku sekundach, w lewym dolnym rogu, pojawi się ikona pobieranego pliku. Poczekaj do zakończenia pobierania, kliknij na ikonkę menu kontekstowego i wybierz „Otwórz”.

Pobieranie programu księgowego w przeglądarce Chrome

Przeglądarka Edge

Tu pojawi się u dołu pasek z pytaniem o dalsze działania w stosunku do pobranego pliku. Wybierz „Uruchom”.

Pobieranie pliku instalacyjnego programu do księgowości w przeglądarce Edge

Przeglądarka Firefox

W tym przypadku ukaże się okienko z zapytaniem o zapisanie pliku. Wybierz przycisk „Zapisz plik”, a w kolejnym okienku wskaż miejsce zapisu (np. Pulpit). Miejsce zapisu nie ma znaczenia, ważne żeby wiedzieć gdzie się zapisało. Udaj się tam i uruchom plik setup.exe poprzez jego dwukrotne kliknięcie.

Pobieranie pliku instalacji programu księgowego przeglądarka Firefox

Przeglądarka Opera

Ta przeglądarka od razu otwiera okienko zapisu pliku, a jako lokalizację proponuje systemowy folder „Pobrane”. Możesz się na to zgodzić, lub wskazać inne miejsce. Po zapisaniu pliku odszukaj go i uruchom, poprzez dwukrotne kliknięcie.

Przeglądarka Opera i pobieranie instalacji oprogramowania księgowego

Poskromienie nadgorliwości Windows Defender

Po uruchomieniu pliku instalatora setup.exe, prawdopodobnym jest pojawienie się okna przestrzegającego przed instalacją „nierozpoznanej aplikacji”. W przypadku zablokowania instalacji przez stróża systemu Windows, należy kliknąć „Więcej informacji”, a następnie przycisk „Uruchom mimo to”.

Ochrona Windows Defender

Instalacja wymaganych składników

Po uruchomieniu instalacji programu Krawiec, nastąpi sprawdzenie, czy w systemie Windows dostępne są wymagane składniki, takie jak odpowiednia wersja środowiska .NET Framework, czy baza danych.

(Uwaga dodana 28 kwietnia 2020 roku) Pojawiła się możliwość wystąpienia błędu, podczas instalacji programu księgowego Krawiec FK, przy próbie automatycznego pobrania bazy danych ze stron Microsoft. W przypadku problemów, wykonaj instrukcje z artykułu Instalacja bazy danych.

W przypadku ich braku, rozpocznie się automatyczna, bezpłatna instalacja ze stron Microsoftu. Poniżej przykładowy przebieg procesu instalacji brakującego silnika bazy danych. Instalacja jest prosta i wymaga dosłownie kilku kliknięć myszką.

Instalacja bazy danych dla programu księgowego krok 1
Instalacja bazy danych dla programu księgowego krok 2

Instalacja ukończona pomyślnie

Po zakończeniu instalacji, menu Start oraz Pulpit zyska ikonkę uruchamiającą programu Krawiec.

Logo programów księgowych Krawiec

W przypadku instalacji programu do pełnej księgowości Krawiec FK, podczas jego pierwszego uruchomienia, następuje wskazanie folderu roboczego dla programu.