Poradnik przeznaczony jest dla osób aktualizujących program do pełnej księgowości Krawiec FK z wersji 2016.4.1.1 (lub niższej) do nowszych wersji.

Pomimo początkowego nakładu pracy, obiecać można nagrodę w postaci uzyskania programu, który w przyszłości zaktualizuje się automatycznie po jednym kliknięciu przycisku „Aktualizuj”. To właśnie potrafi Krawiec FK od wersji 2016.5.1.1

Proszę kolejno wykonać następujące czynności:

  1. Uruchomić swój obecny program księgowy Krawiec FK, przejść do zakładki Archiwum danych, sekcji Ustawienia, tworzenie i przywracanie kopii bezpieczeństwa i przy pomocy przycisku Utwórz archiwum zapisz najnowszą kopię danych. Poradnik Jak utworzyć archiwum danych.
  2. Następnie przejdź do zakładki Ustawienia programu, sekcji Ustawienia programu, Twoje preferencje i dodatkowe polecenia i zapamiętaj (zapisz) swoje ustawienie dla domyślnej ścieżki roboczej programu. Tu znajdziesz więcej informacji w temacie Foldery robocze programu i firmy.
  3. Zamknij program Krawiec FK.
  4. W systemie Windows odszukaj element „Dodaj usuń programy” i… odinstaluj program Krawiec. Tak, odinstaluj! Nie martw się o swoje dane – są bezpieczne i nie podlegają procesowi usuwania.
  5. Zainstaluj najnowszą wersję programu do pełnej księgowości Krawiec FK. Zobacz poradnik Wymagania oraz instalacja programu.
  6. Bezpośrednio po instalacji, przy pierwszym uruchomieniu program zapyta o wskazanie swojego folderu roboczego – wskaż folder określony w punkcie 2 niniejszej instrukcji.
  7. Program księgowy Krawiec FK uruchomiony – zaloguj się (bez wpisywania loginu i hasła) do przykładowej jednostki „Małego Odkrywcy”.
  8. Po zalogowaniu przejdź do zakładki Archiwum danych, sekcji Ustawienia, tworzenie i przywracanie kopii bezpieczeństwa i po użyciu przycisku Przywróć archiwum wskaż katalog utworzony w punkcie 1. Poradnik Jak przywrócić dane z archiwum.
  9. Restart programu i… koniec. Wszystko na swoim miejscu.

Czas na szampana! Żegnajcie karkołomne aktualizacje!